САЩ ще намалят данъците за средната класа

https://blitz.bg/svyat/sasht-shte-namalyat-danacite-za-srednata-klasa_news48045.html Blitz.bg

Американското министерство на финансите обяви, че намаляването на данъците за средната класа, обещано от президента Обама, ще бъде на стойност от 736 млрд. долара в рамките на 10 години, което ще позволи на едно средно американско семейство да спестява по 800 долара годишно.

Малките и средни предприятия ще имат също намаляване на данъците със 100 млрд. долара за същия период, добави министерството в комюнике. В същото време правителството обяви премахването на десетки данъчни облекчения, струващи на държавата стотици милиарди долари. От министерството на финансите отбелязаха, че премахват данъчните облекчения за петролните компании и че възстановяват максималното данъчно облагане от 39,6% за най-богатите, което бе премахнато през 2001 г. от президента Джордж Буш. Тази промяна трябва да влезе в сила при изпълнение на бюджета за 2010-2011, пише министерството в своята Зелена книга, където се вписват приходите, предвидени от федералния бюджет. За да влезе в действие предложението на правителството трябва да бъде одобрено от конгреса. Администрацията на Буш намали максималния подоходен данък от 39,6% на 35% през 2001 г. Този данък за момента ще засяга семейства, чиито облагаеми доходи надхвърлят 372 950 долара. Министерството обаче пояснява, че прагът, от който ще се прилагат облагането с 39,6% от 2011г., ще зависи от статуса на данъчно задължените лица и ще се коригира с инфлационния индекс. В Зелената книга се посочва и че правителството ще въведе и 36% данък, който ще се прилага за семейства с облагаем доход над 250 000 долара, който през 2001 г. бе свален на 33%. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай