В началото на 2009 г. САЩ ще разположат в Афганистан специална въздушва бригада.
За целта в страната ще бъдат изпратени още 3 000 американски военнослужещи. Съответната заповед е била издадена вчера от американския министър на отбраната Робърт Гейтс. Въздушната бригада с хеликоптери “Black Hawk”, “Chinook” и “Apache” ще осигурява подкрепа на войските от въздуха. /АП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.