САЩ убиха четирима от “Ал Кайда” с безпилотен самолет

Екстремистите пътували в автомобил

https://blitz.bg/svyat/sasht-ubiha-chetirima-ot-al-kayda-s-bezpiloten-samolet_news215193.html Blitz.bg

Четирима предполагаеми членове на “Ал Кайда” са ликвидирани при удар на американски безпилотен самолет в източната йеменска провинция Марид на фона на засилената възможна заплаха за сигурността от джидахистката мрежа, предаде АФП.

Атаката е била насочена срещу автомобил, в който са пътували четиримата предполагаеми екстремисти.

Редица дипломатически представителства на САЩ в Близкия изток бяха затворени в неделя, след като Вашингтон обяви, че службите са прихванали комуникация между високопоставени членове на “Ал Кайда”, която сигнализира за предстояща мащабна атака. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай