САЩ въведоха едностранно ембарго върху доставките на оръжие за Еритрея

https://blitz.bg/svyat/sasht-vavedoha-ednostranno-embargo-varhu-dostavkite-na-orazhie-za-eritreya_news17310.html Blitz.bg

Администрацията на американския президент Джордж Буш обяви днес едностранно въвеждане на ембарго за доставки на оръжие в Еритрея.

САЩ вече многократно обвиняваха еритрейските власти в подпомагане на ислямистите в Сомалия и по-конкрето в осигуряване на оръжие и боеприпаси в нарушение на забраната, въведена от ООН. Според американски разузнавателни данни в Еритрея сега се укрива лидерът на сомалийскиет ислямисти шейх Хасан Дахир Авейс. Той е включен в списъка на лицата, членове на международни терористични организации, и е обявен за издирване от САЩ и ООН. Според американски официални представители въвеждането на ембаргото има за цел да пресече подкрепата за терористите в района на Африканския рог. /ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай