Участниците във Форума на държавите-износителки на природен газ приеха устав на организацията, съобщи руският министър на енергетиката Сергей Шматко на пресконференция в Москва.
"Днес се роди нова организация, утвърдена с нов договор - Форумът на държавите-износителки на природен газ. Утвърден бе и уставът й", каза Шматко. източник, присъствал на заседанието, съобщи, че централата на новата организация ще се намира в столицата на Катар Доха. Представител на руският монополист "Газпром" пък каза пред журналисти, че Санкт Петербург е отстъпил пред доха в надпреварата за столица на новата организация само с един глас разлика. /Интерфакс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.