Сблъсъците между младежи и полицията се възобновиха тази нощ в центъра на гръцката столица Атина, предаде РИА Новости.
Стълкновенията са станали отново в района Екзархия, където на 6 декември полицай застреля 15-годишен младеж. Десетки участници в безредиците са замеряли полицаите с бутилки със запалителна течност и камъни, а по улиците около Политехническия университет са появили барикади. Полицията е отвърнала на нападенията със сълзотворен газ. Не се съобщава за пострадали и задържани. В Солун анархисти завзеха за кратко време четири градски радиостанции и кинотеатър, с чиято помощ са се надявали да пропагандират своите възгледи. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.