Семейство Обама е заработило миналата година 2,7 млн. долара

https://blitz.bg/svyat/semeystvo-obama-e-zarabotilo-minalata-godina-27-mln-dolara_news44590.html Blitz.bg

Барак и Мишел Обама декларираха доходи за 2007 година в размер на 2,7 милиона долара, съобщи пресслужбата на Белия дом, предаде РИА Новости.

 
15 април е денят за подаване на данъчни декларации в САЩ. “Президентът подаде данъчната си декларация съвместно със своята съпруга”, се казва в съобщението. Голяма част от доходите семейството е получило от продажбата на книги на президента. Двамата се внесли в бюджета 885 хиляди долара, се казва в изявлението. Президентът и първата дама са дали сума в размер на 172 хиляди долара за различни благотворителни каузи, което е приблизително 6,5% от доходите им. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай