Правителството на Северна Корея приведе войските и населението си в специална бойна готовност заради започващите съвместни обширни военни учения на САЩ и Южна Корея, предаде ДПА.
В специално обръщение към народа от страна на върховното командване, разпространено от местната информационна агенция КЦТА, се казва: "На всяка провокация на американските империалисти или южнокорейските им марионетки, които са готови да нарушат суверенитета на КНДР, нашата революционна армия ще отвърне с незабавен безпощаден удар по агресорите, използвайки всички нападателни и отбранителни средства, включително ядрено оръжие".
Министерството на отбраната на Южна Корея прие посланието като нещо нормално со оглед съвместните военни учения със САЩ, които се провеждат всяка година. В ученията, които ще продължат 10 дни, участват 56 000 военни от Южна Корея и близо 10 000 от САЩ. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.