За пореден път България е в гръцките новини с негативен знак. Този път българин обра църква в град Коритнос, Пелопонес в Гърция, пише вестник "Български новини".
В контейнер са открити 122 икони, съобщават гръцки медии. В ръцете на гръцката полиция попаднал 53-годишен българин, който необезпокоявано обрал божи храм в Коринтос. Българинът е влизал и излизал от църквата много пъти, като накрая намерил сгоден случай да я обере.
Крадецът е заловен случайно и след проверка вътре в контейнер в квартал „Мелиси“ в Коринтос, са открити 122 икони, 22 кандила и 3 кадилници. Цялата плячка е задигната от църквата „ Ζωοδόχου Πηγής“ в Мелиси, Коринтос, където е бил и арестуван българина./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.