Ръководителят на руската делегация в Истанбул Владимир Медински ще се срещне днес с турския външен министър Хакан Фидан, но не и с украинската делегация, стана ясно от изказвания на страните, цитирани от Ройтерс и руски медии.
Говорител на Министерството на външните работи на Турция съобщи, че Фидан ще се срещне с Медински тази вечер, допълва БТА.
Източник на ТАСС също спомена за възможни руско-турски разговори. Среща между руската и украинската делегация днес обаче няма да има, каза в същото време той.
Все още не е ясно дали утре в Истанбул ще има среща между руската и украинската делегация, каза тази вечер говорител на Министерството на външните работи на Турция, цитиран от Анадолската агенция.
Той заяви, че в петък в турския мегаполис ще бъдат държавният секретар на САЩ Марко Рубио, турският външен министър Хакан Фидан и делегации на Русия и Украйна, оглавявани съответно от Владимир Медински, помощник на руския президента Владимир Путин, и от украинския министър на отбраната Рустем Умеров.
Говорителката на Министерството на външните работи на Руската федерация Мария Захарова междувременно отхвърли критиките срещу страната ѝ, че е изпратила в Истанбул делегация на по-ниско равнище, предаде ДПА.
В Турция бяха изпратени най-квалифицираните експерти, увери тя.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ