Снеговалежите, връхлетели южната част на САЩ, принудиха училищата да разпуснат учениците, а държавните учреждения - да спрат работа.
Представители на местните власти съобщиха, че заради поледицата и снега в щатите Мисисипи и Луизиана са затворени пътища и мостове. През изминалото денонощие в района падна до 30 сантиметра сняг - нещо крайно рядко за тези географски ширини. За последен път тук валя сняг през декември 2004 г. В момента заради скъсани електропроводи от снега без ток са над 7 000 души. оменени са редица полети от международното летище на Ню Орлийнс. Летището не разполага със снегопочистваща техника заради редките снеговалежи. /ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.