Скандал избухна заради "Камасутра" в логото на световното първенство по шахмат (СНИМКА)

https://blitz.bg/svyat/skandal-izbuhna-zaradi-kamasutra-v-logoto-na-svetovnoto-parvenstvo-po-shahmat-snimka_news566170.html Blitz.bg

Представеното лого, което е разработено от московското дизайнерско бюро "Щука", предизвика вълна от критики от страна на спортистите и потребители в мрежата.

На официалния сайт на ФИДЕ се появи логото на Световното първенство по шахмат, което ще се проведе през 2018 г. в Лондон. На него са изобразени двама души, седнали един срещу друг, които държат в ръцете си шахматна дъска с преплетени крака.

Спортистите и любителите на шахмата останали недоволни от логото. В него те забелязали поза от "Камасутра". Австралийски гросмайстор също е реагирал на изображението и го е публикувал в социалните мрежи.

"Това е официално лого на световното първенство по шахмат. И не, това не е шега", написа към туита си Дейвид Смердън.



Унгарската шахматистка Сюзън Полгар също коментира изображението в Туитър.

"Логото на Световното първенство - 2018, възможно ли е такива неща да се показват и на децата?"

От самата световна федерация твърдят, че логото се явява "спортно и модно". 

Превод и редакция: БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай