Скъпотията прогони туристите от Санторини и Миконос, това е най-новият хит в Гърция

Най-търсените гръцки острови и райони за почивка това лято са Китнос, Левката, Евия и Пелопонес

https://blitz.bg/svyat/skapotiyata-progoni-turistite-ot-santorini-i-mikonos-tova-e-nay-noviyat-hit-v-garciya_news1098303.html Blitz.bg
© Pixabay

Високите цени на гръцките острови намалиха желаещите да почиват там. Новата тенденция е почивка на логични цени на малките острови, информира БНР, позовавайки се на гръцки туристически агенции.

Поради високите цени на островите Санторини и Миконос туристите през този сезон са с около 30% по-малко в сравнение с миналата година, съобщи председателят на Съюза на собствениците на туристически агенции.

Гърците и чужденците вече предпочитат да почиват на малките острови, където туристическите услуги са по-евтини.

По гръцките плажове развъртяха секирата, туристите се видяха в чудо

Въпреки рекламата за остров Парос, който беше избран за най-добрия остров в света, там също почиващите са с 15% по-малко.

По-добра туристическа стратегия имат на Крит и Родос, смятат анализаторите. Там има и много скъпи услуги, но се предлага и възможност за почивка на логични цени. 

Най-търсените гръцки острови и райони за почивка това лято са Китнос, Левката, Евия и Пелопонес. Там има цени за хора с различни финансови възможности.

Халкидики е по-различен случай и не може да се прогнозира до края на сезона. И там има спад на туристите, отново поради високи цени, но от балканските страни често резервират в последния момент и това затруднява прогнозите.

Свалете цените, за да привлечете повече туристи, предлагат от гръцките туристически агенции. 

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай