След година и половина чакане: Тръмп избра кой да бъде новият посланик на САЩ в София

Американският президент номинира Дъг Холдър за пръв дипломат на Съединените щати у нас

https://blitz.bg/svyat/sled-godina-i-polovina-chakane-tramp-izbra-koy-da-bade-noviyat-poslanik-na-sasht-v-sofiya_news1154933.html Blitz.bg
© Getty Images

Американският президент Доналд Тръмп номинира Дъг Холдър за нов посланик на Съединените щати в България, съобщава БНТ.

59-годишният Холдър има опит в политиката, след като е служил в Камарата на представителите във Флорида в продължение на осем години. Той е завършил политически науки в щата Тенеси и е дългогодишен член на Републиканската партия. Освен политическата си кариера, Холдър има и опит в частния бизнес.

Номинацията му предстои да бъде разгледана и гласувана от Сената на САЩ, преди да бъде официално одобрена. Ако бъде потвърден, Холдър ще заеме поста почти година и половина след оставката на предишния посланик Кенет Мертен, който напусна в началото на миналата година.

Назначаването на нов посланик се очаква да укрепи дипломатическите отношения между САЩ и България, като акцентът ще бъде върху икономическото сътрудничество и регионалната сигурност.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай