Заради силна снежна буря над 1 млн. жилищни и офис-сгради в североизточната част на САЩ останаха без електричество.
В щатите Масачузетс и Ню Хемпшир властите обявиха извънредно положение. От тежките атмосферни условия пострадаха и Ню Йорк и Мейн. Властите определят положението като сериозно и предупреждават, че електроснабдяването едва ли ще може да бъде възстановено скоро. Вчера в североизточната част на САЩ валя силен дъжд с мокър сняг, а днес застудя. Това причини прекъсването на много електропроводи. /АП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.