В турския град Карс 86-годишният свирач на зурна Назъм Коч, който бе приет в спешно отделение поради неразположение, изненада всички, като засвири на своя инструмент. Видеоклипът с Коч, който споделя, че това „облекчава болката му“, бързо се разпространи в социалните мрежи.
Назъм Коч живее в село Ескигази, област Селим, и е баща на 4 деца и дядо на 14 внуци. Той започва да свири на зурна през 1982 г. и до днес не се е разделял с нея. Коч е сред най-търсените музиканти за сватби в региона, като приема покани и от различни градове в цяла Турция.
„Когато свиря на зурна, болестта ми минава и духът ми се повдига. Не мога да стоя без музика. Дори вкъщи свиря всяка вечер. Музиката е лек за човешките тревоги“, казва той. Преди дни обаче възрастният мъж се почувствал зле и бил откаран в спешното отделение на държавната болница в Селим.
Докато чакал в болницата, той извадил зурната си с думите, че това му помага да се справи с болката. Околните заснели момента и го споделили в интернет.
Назъм Коч разказва, че след като медицинските служители взели кръв за изследвания, той веднага посегнал към инструмента, който носи със себе си от години.
„След като ми взеха кръв, извадих зурната и засвирих. Това облекчава болката ми. Момичетата (медицинските сестри) са споделили кадрите. Нека Бог им помага в работата“, допълва той.