Сомелийски пирати освободиха гръцкия танкер "Нипая", съобщиха от гръцкото министерство на търговския флот, Егейско море и островната политика.
"Всички членове на екипажа, 18 филипински моряци и руснак, са живи и здрави и се чувстват добре", каза говорител на министерството, без да успее да уточни накъде се насочва корабът. "Засега разполагаме само с информацията, че танкерът и всички членове на екипажа са освободени", отбеляза той. "Нипая" бе пленен от пиратите на 25 март на 380 морски мили от сомалийското крайбрежие, докато плаваше без товар към Персийския залив. /ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.