Сомалийски пирати освободиха пакистански кораб без откуп

https://blitz.bg/svyat/somaliyski-pirati-osvobodiha-pakistanski-korab-bez-otkup_news47307.html Blitz.bg

Сомалийски пирати са освободили вчера пакистански кораб, пленен в неделя на 100 километра от пристанището на столицата на страната Могадишу.

Корабът е пътувал от ОАЕ именно за Могадишу със стоки за местен бизнесмен. "Освободихме кораба още преди разсъмване, след като стана ясно, че кара стока за сомалийски търговци", съобщи един от пиратите. Той потвърди, че похитителите са се отказали от получаването на откуп. Собствениците на стоката потвърдиха освобождаването на "Al Meezan". В момента сомалийски пирати държат в плен 19 кораба и искат откуп за тях. Те вече извършват нападения в радиус от 2 000 километра от сомалийското крайбрежие, включително в териториалните води ан Мадагаскар и Сейшелските острови. /Ройтерс, ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай