Сомалийските пирати освободиха завзетия от тях миналата седмица йеменски кораб, без да бъде платен откуп, съобщи Ройтерс, като се позова на представители на властите в самопровъзгласилото се образувание Пунтленд в северната част на Сомалия.
“Йеменският кораб беше освободен снощи след дълги консултации между властите в Пунтленд, старейшините /на местните племена/ и пиратите”, цитира агенцията думите на държавния министър на Пунтленд Али Абди Ауаре. “Плавателният съд напусна пристанище Ейл и сега се насочва към Йемен. Екипажът е в безопасност, откуп не е бил плащан”, каза държавният министър, посочва РИА “Новости”. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.