Спад на американските борсови индекси в четвъртък

https://blitz.bg/svyat/spad-na-amerikanskite-borsovi-indeksi-v-chetvartak_news26725.html Blitz.bg

Американските борсови индекси регистрираха спад в рамките на 2,2-3,6% в края на тръжните сесии в четвъртък на фона на нарастващите тревоги на инвеститорите заради блокирането на законопроекта за финансова помощ на автомобилните компании в САЩ.

Индексът “Дау Джоунс” намали стойността си с 2,24% до 8 565,09 пункта. “S&P 500” загуби 2,85% от стойността си и приключи на ниво 873,59 пункта, а индексът “NASDAQ” регистрира спад от 3,68% и достигна 1 507,88 пункта. Американският сенат блокира помощ от 14 млрд. долара за американските амтомобилни компании. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай