Завръщането на евреи в Израел е спаднало сериозно през 2008 г. до 16 хиляди души, което е най-ниското равнище от 21 години, сочат данните на министерството на имиграциятана страната.
Имиграцията е намаляла с 20% от 20 хиляди евреи, които са се преселили в Израел през 2007 г., което също е спад, но само с 6% спрямо предходната 2006 г. Страните от бившия СССР продължават да дават най-много еврейски имигранти - 5331 души, което представлява 35% от общия им брой. Около 2910 души, или 20%, идват от САЩ или Канада, а 1800 души, или 12%, от Франция. Около 1 милион евреи от бившите съветски републики са имигрирали в Израел за период от десет години до 2002 г. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.