Стачка парализира напълно железопътния транспорт в Унгария. Безсрочната акция, организирана от Независимия синдикат на железничарите, започна вчера и засегна първоначално главно източните райони на страната, посочва ИТАР-ТАСС.
След това обаче стачният комитет обяви стачката за общонационална. Повод за тези действия е стар конфликт между синдиката и компанията “Унгарски държавни железници”. Главните искания на работниците засягат повишаването на заплатите и изплащането на бонуси на всеки работник от приватизацията на товарния филиал на компанията. Преговорите по тези въпроси се водиха почти година безуспешно. Като инструмент за натиск синдикатите от време на време обявяват национална стачка. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.