Стивън Харпър определи войната в Ирак като "грешка"

https://blitz.bg/svyat/stivan-harpar-opredeli-voynata-v-irak-kato-greshka_news17007.html Blitz.bg

Канадският премиер Стивън Харпър в дебати по местна телевизия в навечерието на парламентарните избори в страната неочаквано определи войната в Ирак като "абсолютна грешка".

"Очевидно е, че оценките за наличието на оръжие за масово поразяване се оказаха несъстоятелни. Затова и не изпращаме никого в Ирак", заяви Харпър. По този начин той промени своята гледна точка. През март 2003 г., когато САЩ нахлуха в Ирак, Харпър, по онова време в опозиция, се обяви в подкрепа на войната. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай