Строят атомна централа в силно засегната от Чернобил област

https://blitz.bg/svyat/stroyat-atomna-centrala-v-silno-zasegnata-ot-chernobil-oblast_news27973.html Blitz.bg

Белрус възнамерява да построи атомна електроцентрала в областта Гродно, която бе най-силно засегнатата радиационна зона след експлозията в украинската атомна централа Чернобил през 1986 година.

Правителството на бившата съветска република е изпратило специална комисия, която да прецени дали избраният терен в местността Островетски е подходящ за строежа бна бъдеща атомна електроцентрала. Ще бъде обявен и конкурс за фирмите, които искат да построят бъдещата централа. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай