В северните щати на САЩ започна истинската зима - със студове и снеговалежи. В Чикаго беше измерена температура от минус 20 градуса, а в щата Северна Дакота живакът падна до минус 23 градуса.
Снегопочистваща машина се преобърна в Индиана поради огромните преспи. През последните два дни северната част на страната беше връхлетяна от втора снежна буря. В някои райони има проблеми с електроснабдяването, хиляди къщи са без ток. По данни на местните власти има сериозни повреди в разпределителната система. Няколко полета бяха отменени на летищата в щатите Вашингтон и Орегон поради силния снеговалеж. Вече трети ден на летищата пътниците чакат подобряване на времето. Прогнозите на синоптиците за следващата седмица сочат снеговалежи в тези райони, посочва РИА “Новости”. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.