СЗО бие тревога да разрастването на епидемията от К-19 на Балканите

Макар Америка да е основното огнище, болестта започва да се ускорява в Африка

https://blitz.bg/svyat/szo-bie-trevoga-da-razrastvaneto-na-epidemiyata-ot-k-19-na-balkanite_news759471.html Blitz.bg

Притеснителни тенденции, свързани с COVID-19, се наблюдават в Южна Европа и Балканския регион. Това съобщи днес Майк Райън, шеф на програмата за извънредни ситуации на СЗО, цитиран от Ройтерс. 

"Видимо е, че Америка, Северна, Централна и Южна, продължава да е основното огнище. Болестта обаче започва да се ускорява в Африка", заяви Райън по ирландската радиостанция Нюзток.

Докато в Западна Европа болестта е под контрол, продължаваме да имаме някои тревожни тенденции в Южна Европа и на Балканите, така че все още не сме излезли от кризата на територията на Европа. Необходима е продължителна бдителност, посочи още той.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай