СЗО: Епидемията от холера в Зимбабве още не е овладяна

https://blitz.bg/svyat/szo-epidemiyata-ot-holera-v-zimbabve-oshte-ne-e-ovladyana_news26868.html Blitz.bg

Епидемията от холера, която избухна в Зимбабве в началото на август, все още не е овладяна, съобщиха днес от Световната здравна организация и допълниха, че 792 души са починали от болестта.

Според СЗО 16 700 случаи на холера са били регистрирани до 11 декември, най-вече в областта на столицата  Хараре. „Епидемията от холера не е под контрол“, заяви говорителката на СЗО Фадела Шаиб. Информацията на СЗО противоречи на изявлението на президента на Зимбабве Робърт Мугабе, според когото в страната вече няма холера. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай