Бунтовниците от движението “Тигри за освобождение на Тамил Илам” са готови да се предадат на международни посредници, след като претърпяха поражение в 26-годишната война с правителството на Шри Ланка, съобщи бившият посредник в преговорите между враждуващите страни, норвежкият министър Ерик Солхайм.
“Свързвах се многократно с тамилсикте тигри и те дадоха ясно да се разбере, че са готови да се предадат на международната общност”, каза Солхайм. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.