“Тошиба” ще намали разходите си с 3,5 млрд. долара

https://blitz.bg/svyat/toshiba-shte-namali-razhodite-si-s-35-mlrd-dolara_news50039.html Blitz.bg

Японския гигант „Тошиба” планира да съкрати установените си разходи с още 10 %, предаде АФП.


Съкращаването на разходите ще в размер на 330 млрд. йени (3,5 млрд. долара), което трябва да донесе на фирмата печалба от 100 млрд. йени (около 1 млрд. долара) за фискалната 2009 г., която приключва през март 2010 г. През финансовата 2008 г. „Тошиба” отчете загуби от 250 млрд. йени следствие от световната икономическа криза. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай