Това са следващите супер оръжия на американската армия
Това
Част от тази подготовка включва и разработването на множество нови бойни системи, вариращи от танкове до ракети. Ето част от тях:
Базука с лазерно насочвани снаряди
Новата базука M3 Carl Gustaf ще се произвежда от американската военна корпорация Raytheon, която ще разработи за нея и боеприпаси с лазерно насочване, способни да пробиват бункери, бронирани превозни средства на разстояние до 2000 метра.
Дистанционно управляем бронетранспортьор
Някога роботите бяха неща от научната фантастика. Но фактът, че армията на САЩ има програма, наречена „Бойно превозно средство с възможност за работа с хора“, свидетелства за възхода на машината. Армията вече разполага с тестово превозно средство, което представлява въоръжен, дистанционно управляван M113 бронетранспортьор. Разработват се и други бойни машини с възможност за дистанционно управление.
Анти-дрон бъги с лазерно оръжие
Това бъги е специализирана версия на Polaris MRZR, към която е добавена лазерна оръжейна система. Основната му цел е борбата с вражески дронове. Машината е много бърза и маневрена, а лазерът има ефективност от 5 км.
Мобилното бъги не само ще намали изключително много разходите за противодействие на вражески дронове, но и ще осигури много по-добри възможности за патрулиране около базите на САЩ и гарантирането на тяхната сигурност.
Безпилотни самолети
MQ-25 Stingray ще бъдат базирани на американските самолетоносачи, като ще могат да нанасят удари с ракети и бомби в радиус от 1 300 километра. Основната им цел обаче ще е да носят гориво и да презареждат американските самолети във въздуха. Това е надеждна, високотехнологична, но евтина платформа, която да може да се използва за удари срещу по-нискотехнологични противници в конфликти с по-малък интензитет.
Електромагнитно релсово оръдие
Това оръжие използва електромагнитни релси, ускоряващи снарядите до скорост от 7 200км в час. Далекобойността на оръдието е 200 км.
„Умна“ ядрена бомба
До този момент са похарчени над 10 милиарда долара за този проект, а през 2018-та бяха проведени и финалните тестове на новата бомба. B61-12 е уникална с това, че ще може да избухва с малка или с голяма мощност - според въведения избор. Тестовете показаха, че тя е много точна и прецизна при поразяване на целите. Тя може да пробива бетонни укрепления, да избухва в дълбоки бункери или силози, но може да избухва и високо над повърхността.
Очаква се новата ядрена бомба да влезе на въоръжение в САЩ през 2020 година.
Безшумни ядрени подводници
Строителството на новите подводници от клас „Колубия“ е планирано за 2021 г., а първите от тях се очаква да влязат в експлоатация през 2031 година.Те ще могат могат да бъдат използвани за период от 42 години, като през това време няма да имат нужда от презареждане. Най-голямото им предимство ще е тяхната безшумност, благодарение на нова система за електрическо задвижване, което ще се захранва от ядрения реактор. Това прави подводницата по-трудна за откриване от сонарите на противника, както и по-лесна за поддръжка.
Строителството е планирано за 2021 г., а подводницата се очаква да влезе в експлоатация през 2031 година.
Последвайте ни
0 Коментара: