Транзитът на природен газ за балканските страни продължава, но в намалени количество поради взрива на един от газопроводите в Приднестровието, съобщи за агенция Интерфакс-Украйна ръководителят на пресцентъра на украинската компания Нафтогаз Валентин Землянски.
“Транзитът на Балканите не е напълно преустановен, както съобщиха някои медии, тъй като газопроводът в Приднестровието е само един от трите, които го подсигуряват. Транзитът обаче е намален от 40 милиона куб. м. в денонощие на 24 милиона куб.м.”, каза Землянски. Той подчерта, че Нафтогаз полага всички усилия за максималното увеличаване на количествата транзитиран газ и компенсиране на намаляването поради аварията в Приднестровието. “За съжаление обаче пълното възстановяване на количествата транзитиран газ ще бъде възможно едва след ремонта на газопровода в Приднестровието”, отбеляза Землянски. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.