В частен хотел в турския курорт Анталия трима германски младежи са се натровили смъртоносно с метанол, съобщава ДПА.
По данни на адвокатка, занимаваща се със случая, полицията в Южната ни съседка е открила още бутилки с нелегален алкохол. “Става въпрос за шишета без бандерол”, заявява юристката Дениз Йълдъръм. Дали намерените нелегални бутилки алкохол също съдържат отровен метанол, все още не е ясно.
Матанолът не може да бъде разпознат по никакъв начин, когато се смеси с алкохола, тъй като той има същия мирис и вкус. Той дори изглежда като всеки нормален алкохол. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.