Триста хиляди заплашени от холера в Зимбабве

https://blitz.bg/svyat/trista-hilyadi-zaplasheni-ot-holera-v-zimbabve_news25692.html Blitz.bg

Хуманитарната организация “Оксфам” предупреди, че епидемията от холера в Зимбабве заплашва сериозно около 300 000 души, които са изтощени от липсата на храна.

Вчера правителството на африканската държава обяви извънредно положение заради кризата. Данни на правителството и ООН показват, че има над 560 починали и 12 500 регистрирани случаи на холера, но международните хуманитарни агенции предупредиха, че ситуацията може да стане много по-опасна, ако не се намесят международни донори. /АФП

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай