Трупове по улиците: Войски на Русия и ЛНР навлязоха в пореден град ВИДЕО 18+

Местните жители са заснели и изоставените от украинците съоръжения и оборудване

https://blitz.bg/svyat/trupove-po-ulicite-voyski-na-rusiya-i-lnr-navlyazoha-v-poreden-grad-video-18_news871032.html Blitz.bg
Град Новоайдар бе изоставен от украинската армия, като преди това тя взриви мост. По улиците обаче продължават да лежат трупове на украински войници, загинали в сраженията, съобщават световните издания.

Местните жители са заснели труповете по улиците, както и изоставените от украинците съоръжения и оборудване. 

Мостът, взривен от ВСУ, обаче не е попречил на частите на народната милиция на ЛНР и руската армия да влязат в града. 

Междувременно стана ясно, че преговорите между руската и украинската делегация в Беларус бяха отложени за понеделник сутринта, тъй като представители на Киев са решили да влязат в републиката от страната на Полша от страх за живота си.

Също така върховният представител на ЕС по външната политика и сигурността Жозеп Борел съобщи след днешното извънредно онлайн заседание на европейските външни министри, че Украйна е поискала и ще получи от държави от ЕС изтребители, каквито украинските военни летци могат да използват. 

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай