Тумор в мозъка на бебе в Колорадо съдържал малко стъпало

https://blitz.bg/svyat/tumor-v-mozaka-na-bebe-v-kolorado-sadarzhal-malko-stapalo_news27768.html Blitz.bg

Американски неврохирург педиатър заяви, че тумор, който той премахнал от мозъка на бебе в Колорадо Спрингс, съдържал стъпалце и други частично оформени органи на тяло.

Д-р Пол Граб каза, че трябвало да оперира Сам Искюибъл, след като ядрено-магнитен резонанс показал малък тумор в мозъка на бебето. Сам бил едва на 3 дни и по принцип в прекрасно здраве. Докато премахвал израстъка, Граб открил, че той представлява почти съвършено стъпало и зачатък на второ, ръчичка и бедро. “Изглеждаше като нестандартно раждане на дете, излизащо от мозъка. Изключително невероятно е да се открие напълно завършена структура, направо безпрецедентно”, посочи той. Лекарят не бе сигурен каква е причината за израстъка, но заяви, че може да е вид вроден мозъчен тумор. Все пак подобни тумори обикновено са по-непълни от цяло стъпало или ръчичка, добави той. Израстъкът може да е следствие и от “fetus in fetu”, при която ембрионът на близнак се формира в другия, но подобни случаи се откриват изключително рядко в мозъка, смята д-р Граб. Родителите на Сам, Тифани и Манюел Искюибъл, заявиха, че синът им в момента си е вкъщи, но ще трябва ежемесечно да минава на преглед за следи от рак или рецидив заедно с физиотерапия, за да се види дали шията му се развива нормално. Според тях обаче той е почти възстановен от операцията, извършена на 3 октомври. “Ако нямаше белег, никога не бихте разбрали за нея”, казва Тифани”. /АП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай