Срещу хакерите ще бъде нанесен мощен османски удар, пише в. "Хюриет". Турският министър на транспорта и комуникациите се закани на групировките, които атакуват сайтове на институции в югоизточната ни застига. На свикана днес пресконференция той заяви: "Република Турция и нейният 79-милионен народ не признава тези хора. Тях ги очаква мощен османски удар."
Според члена на кабинета, воден от Реджеп Тайип Ердоган, тези хора трябва да се държат адекватно и да не си мислят, че имат подкрепата на населението. Тяхното поведение е недопустимо. Думите на Йълдъръм идват малко след като хакерската атака RedHack пое отговорността за блокирането на сайта на администрацията на Истанбул. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.