Турция заплаши хакерите с "мощен османски удар"

79-милионният народ не признава тези хора, заяви министърът на транспорта и комуникациите

https://blitz.bg/svyat/turciya-zaplashi-hakerite-s-quotmoshten-osmanski-udarquot_news208041.html Blitz.bg

Срещу хакерите ще бъде нанесен мощен османски удар, пише в. "Хюриет". Турският министър на транспорта и комуникациите се закани на групировките, които атакуват сайтове на институции в югоизточната ни застига. На свикана днес пресконференция той заяви: "Република Турция и нейният 79-милионен народ не признава тези хора. Тях ги очаква мощен османски удар."

Според члена на кабинета, воден от Реджеп Тайип Ердоган, тези хора трябва да се държат адекватно и да не си мислят, че имат подкрепата на населението. Тяхното поведение е недопустимо. Думите на Йълдъръм идват малко след като хакерската атака RedHack пое отговорността за блокирането на сайта на администрацията на Истанбул. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай