Туристи загинаха след атентати в Кабул

https://blitz.bg/svyat/turisti-zaginaha-sled-atentati-v-kabul_news71519.html Blitz.bg

След серия от нападения в столицата на Афганистан Кабул загинаха най-малко 10 души, а още 18 човека са ранени, предаде Ройтерс.

Атаките са извършени близо до основния търговски комплекс в Кабул и в два хотела, в които отсядат чужденци. Това предполага, че сред жертвите преобладават цивилни хора. Хетилите се намират много близо до министерството на вътрешните работи на Афганистан.

Представител на министерството на здравеопазването в страната потвърди, че сред жертвите има чужденци.

Отговорност за новите атентати бе поета от талибаните. Техният говорител Забиулах Муджахид призна пред световните агенции, че петима атентатори самоубийци са извършили нападенията срещу две сгради, използвани от чужденци. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай