Турция готви яка секира, алъш-веришът на нашенците е поставен на карта

Според властите тази мярка има за цел да направи финансовите взаимоотношения между потребителя и продавача по-прозрачни и да оптимизира процедурата по събиране на данъци

https://blitz.bg/svyat/turciya-gotvi-yaka-sekira-alash-verishat-na-nashencite-e-postaven-na-karta_news1039229.html Blitz.bg

Турската данъчна служба е подготвила изменения в данъчното законодателство, с които се планира да се въведе ограничение за максимално допустимата сума за покупки с плащане в брой, предават турските медии. 

Службата предлага да се въведе ограничение за плащане в брой за стоки и услуги до 7000 турски лири (около 187 евро според днешния обменен курс).

Ако измененията бъдат одобрени, юридическите и физическите лица ще бъдат задължени да извършват плащанията за по-високи суми с дебитни или кредитни карти, чрез банкови преводи, преводи чрез държавната поща (PTT), уточнява в. „Сьозджу“.

В случай на нарушаване на изискването са предвидени глоби за купувачите. Глобата ще е не по-малка от 5000 лири (около 133 евро). 

Според властите тази мярка има за цел да направи финансовите взаимоотношения между потребителя и продавача по-прозрачни и да оптимизира процедурата по събиране на данъци.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай