Дживърли Уонг, който през миналата седмица окъпа в кръв американския град Бингхемтън, щата Ню Йорк, с убийството на 13 души, преди да се самоубие, е уведомил за намеренията си регионален център на американска телевизия.
На 3 април Уонг, етнически китаец, пристигнал в САЩ от Виетнам, изпартил в деня на трагедията писмо до телевизия "Нюз 10 Нау" в град Сиракюз. "Аз съм Дживърли Уонг, стрелящият по хора", се е описал авторът, автентичността на чийто текст все още не е доказана. Той съжалява, че не владее достатъчно английски, позовава се на идеята, че не може да продължава "жалкия си живот" и вместо това иска да бъде властелин на съдби. Той обявява и намерението си да се самоубие, "отвеждайки със себе си най-малко двама души". Писмото било получено в телевизията в понеделник. В текста се твърди, че авторът е бил преследван от полицията. До момента няма коментар от страната на местните власти и органите на реда. Писмото завършва с многозначителното "Приятен ден!". /ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.