Уенди Джоузеф (29) и нейният годеник Ден Ханеси (30) неотдавна отбелязаха своята десетгодишна връзка, я по тоя повод Уенди качи тяхна снимка в Инстаграм.Тази фотография стана много бързо хит в социалните мрежи, тъй като от нея се вижда, че и двамата никак не са остарели за тези десет години.
Има повече от 60 000 лайкове със заключението на коментиращите, че тази двойка никак не старее."Разлика от 10 години! Погледнето от ляво - 2007 г., вдясно е 2017 г. Някога си криех лицето в дълга коса, а Ден се бръснеше всяка седмица. Сега се снимаме в бански костюми от различни държави," написа Уенди."От коя чешма пиете вода? Да не сте открили някой препарат за вечна младост?," са само част от коментарите.Уенди и Ден са фитнес треньори в Сан Диего и са цялостно посветени на здравословния начин на живот.Според други коментари, много от нас могат да изглеждат като тях, ако го поискат и вложат малко труд и упоритост.

 

Неверојатната трансформација на парот кој пред 10 години изгледал срамежливо, а денес впечатливо и “бескомпромисно”, собрала повеќе од 60 илјади лајкови со заклучок на следбениците дека овој пар воопшто не старее.

 

“Разлика од 10 години! Погледнете лево – 2007 година, десно е 2017 година. Некогаш го криев своето лице со рамната коса, а Ден се бричеше секоја недела. Сега објавуваме фотографии во костими за капење од различни земји”, напишала Венди.

 

“Од која фонтана пиете вода? Дали сте откриле некој таен препарат за вечна младост?”, се само дел од коментарите на Инстаграм.

 

Венди и Ден се фитнес тренери во Сан Диего и се целосно посветени на здравиот начин на живот. 

Поединечни медиуми во прилог на оваа приказна заклучиле дека многумина од нас можат да изгледаат како што ќе посакаат со малку труд и упорност.


Превод: БЛИЦ