Украинският президент Володимир Зеленски обяви в социалната мрежа Х, че украински сили са нанесли удари по руски военен кораб и товарни съдове в Каспийско море, използвани за превоз на военни товари, свързани с Иран. Службата за сигурност на Киев уточни в публикация в Telegram, че атаката е засегнала два товарни кораба – „Порт Оля 2“ и „Бегей“ – за които се смята, че участват в превоз на военни товари между Русия и Иран, съобщи Ройтерс. Украински дронове са ударили и нефтената платформа „Филановски“ в Каспийско море, собственост на руската компания Лукойл.
Атаките на Киев се разпростираха до Урал, след като украинските военни нанесоха удари на Екатеринбург. В града избухна пожар на паркинг, но няма регистрирани жертви.
Руският онлайн търговец Wildberries евакуира персонала си от логистичния център в Екатеринбург. Складове на компанията бяха засегнати през седмицата в райони около Москва, Санкт Петербург, Крим и Южна Русия.
Президентът Зеленски посочи още, че украински атаки са насочени към военен завод в руския град Киров, нефтена рафинерия в сибирския Тюмен, както и склад за гориво и смазочни материали в Ростов на Дон.
Руското министерство на отбраната заяви, че е прихванало 328 дрона, включително над Московска област и над региони, достигащи до Башкортостан и Чувашката република.
Москва съобщи за осем загинали, между които две деца, при украинско нападение срещу окупирани от Русия територии в Южна Украйна. Ударът засегна крайбрежно село на Азовско море, където функционират туристически лагери. Четиринадесет души, включително три деца, са ранени. Селото попада под руски контрол в началните дни на офанзивата през 2022 г.