Украинският министър на външните работи Владимир Огризко и американският държавен секретар Кондолиза Райс подписаха Харта за стратегическо партньорство между Украйна и САЩ.
Документът бе подписан от държавния департамент на САЩ при посещението в страната на украинския първи дипломат, предаде украинската информационна агенция УНИАН. В документа се посочва важността на двустранните отношения в областта на отбраната, сигурността, икономиката, търговията, енергийната сигурност, демокрацията и културния обмен. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.