Рустем Умеров, секретар на Съвета за национална сигурност и отбрана на Украйна и ръководител на украинската делегация на мирните преговори в Женева, сподели, че след съвместното заседание на тристранните преговори работата в работни групи е продължила. Той написа за това в своя Telegram канал, информира "УНИАН".
Умеров сподели, че към вечерта на вторник, 17 февруари, политическият и военният блок са приключили работата си.
„След съвместното заседание продължихме работата в работни групи. Дискусиите се фокусираха върху практически въпроси и механиката на възможните решения“, каза Умеров.
Той благодари на американските си партньори за конструктивното им участие и готовността им да работят с продуктивно темпо.
Умеров отбеляза, че ще докладва на украинския президент Володимир Зеленски за резултатите от първия ден от преговорите. Той каза, че работата на делегациите ще продължи в сряда, 18 февруари.
„Резултатите от първия ден от преговорите в Женева ще бъдат докладвани на президента на Украйна. Утре сутринта политическите и военните групи ще продължат работата си“, се казва в изявлението.
Впоследствие Умеров написа, че е провел отделна среща с представители на САЩ и европейските партньори – Франция, Великобритания, Германия, Италия и Швейцария.
Той подчерта важността на поддържането на обща визия между Украйна, Съединените щати и Европа.
„Обсъдихме резултатите от днешния кръг от преговори и синхронизирахме подходите си относно бъдещите стъпки. Важно е да поддържаме обща визия и координирани действия между Украйна, Съединените щати и Европа“, написа секретарят на Съвета за национална сигурност и отбрана на Украйна.
Според него има разбиране за споделена отговорност за резултата.
Превод и редакция: БЛИЦ
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!