Управителите на големите банки обещаха да работят с Обама

https://blitz.bg/svyat/upravitelite-na-golemite-banki-obeshtaha-da-rabotyat-s-obama_news41811.html Blitz.bg

Управителите на най-големите американски банки обещаха да работят с президента на страната Барак Обама и определиха новия план за спасяване на финансовите институции от лошите активи като "първа стъпка” в тази насока.

Обама събра управителите на водещите американски банки в Белия дом, за да представи оповестения през тази седмица план за публично-частно партньорство за изкупуването на лошите банкови активи, довели до колапса на икономиката. "Не сме наясно с всички детайли, но считаме, че това е наистина добра първа стъпка”, коментира Боб Кели, един от изпълнителните директори, поканени от Обама. /АФП

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай