Руски космонавт и американски астронавт от Международната космическа станция излязоха в открития космос, за да инсталират апаратура, измерваща електромагнитното поле около станцията.
Това беше първата космическа разходка за Юрий Лончаков и Майкъл Финке, който пристигна на станцията през октомври на борда на руския космически кораб „Союз“. Инсталирането на апаратурата продължи 6 часа и 10 минути. Според експерти влиянието на магнитните полета би могла да се окаже причина за проблемното приземяване на предишните екипажи, завърнали се от МКС на Земята с космическите кораби „Союз“ през април 2008 г. и октомври 2007 г. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.