В Боливия започна съдебен процес срещу бившия президент на страната Гонсало Санчес де Лосада и 16-тте министри от правителството му, които са обвинени в силово разпръскване на антиправителствените демонстрации през 2003 г., причинил смъртта на 60 протестиращи.
Пред съда обаче са изправени само 8 души, тъй като Де Лосада и още трима министри в момента се намират в САЩ, а други трима – в Перу. Заседанията не могат да продължат в отсъствиетона подсъдимите и поради тази причина боливийските власти искат екстрадирането на бившия президент от САЩ. /Би Би Си
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.