В църкви в Харлем плащат за предадено оръжие

https://blitz.bg/svyat/v-carkvi-v-harlem-plashtat-za-predadeno-orazhie_news20173.html Blitz.bg

Пет църкви в нюйоркския квартал Харлем събраха стотици оръжия, срещу които раздадоха пари.

Над 500 пушки, пистолети и карабини тип "помпа" бяха предадени до снощи в църквите, без да се задават въпроси на техните собственици. Всеки, донесъл оръжие, получи банкова карта с 200 долара. За въздушни пушки и пистолети приносителите получаваха по 20 долара. Програмата, чиято цел е да намали насилието и масовото притежаване на оръжия, е спонсорирана от нюйоркската полиция и Манхатънската районна прокуратура. От нейното начало преди шест години в Ню Йорк са събрани около 5000 единици огнестрелно оръжие. В перото за финансиране на тази програма към градския бюджет остават 100 хил. долара. Преди две седмици църквите в Бруклин събраха над 400 оръжия. /АП

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай