Ръководството на авиостроителната компания “Еърбъс” обяви, че целта на проследяването на служителите във фирмата е била борбата с корупцията.
От компанията “EADS”, чиято дъщерна фирма е “Еърбъс”, твърдят, че през периода 2005-2007 г. са били следени всички служители в Германия. В рамките на вътрешното разследване са били проверявани банковите сметки на служителите, за да се разбере дали не съвпадат с банкови сметки да компании-подизпълнители. Проверката не е показала нищо нередно. Мярката била предприета от предишното ръководство на концерна и бе разкрита при одита, направен от новата управа. Персоналът бе уведомен незабавно за извършените проверки. От компанията добавиха, че в бъдеще подобни проверки няма да бъдат извършвани. През тази година това е вторият случай, в който компания признава, че е следила служителите си. През февруари бе публикувана информация, че железопътната компания “Дойче Бан” е предприела аналогични мерки. През тази седмица президентът на “Дойче Бан” подаде оставка заради проследяването. Той заяви, че не е бил уведомен за тези действия, но въпреки това съжалява за случилото се. /Би Би Си
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.