В Германия са накрак! Окошариха 17-годишен сириец, защото....

https://blitz.bg/svyat/v-germaniya-sa-nakrak-okoshariha-17-godishen-siriec-zashtoto_news517169.html Blitz.bg
Бранденбургската полиция арестува 17-годишен сириец, заподозрян за планирането на терористичен атентат, съобщава националният ежедневник Die Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Съобщението за ареста, извършен в Укермак, бе направено от вътрешния министър на федерална провинция Бранденбург Карл-Хайнц Шрьотер (ГСДП). Съгласно информацията, предоставена от полицията, младият сириец е задържан на основание данни, подадени от властите на правоохранителните органи на друга германска провинция. В WhatsApp Сириецът е изразил ясно намерение да извърши самоубийствен атентат във федералната столица Берлин. 

Според министъра на вътрешните работи на Бранденбург, младият мъж е влязъл незаконно на територията на Германия и не е ясно от колко време живее в страната. Той е бил настанен в център за настаняване на непълнолетни бежанци без придружител. Точното място на ареста му, извършен във вторник сутринта, също не бе разкрито от Шрьотер.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай