В Иран съдят американска журналистка за шпионаж

https://blitz.bg/svyat/v-iran-sadyat-amerikanska-zhurnalistka-za-shpionazh_news43547.html Blitz.bg

Американско-иранска журналистка ще бъде съдена в Иран за шпионаж, съобщава ДПА.

“Тя е приела повдигнатото обвинение срещу нея”, цитиран е държавният прокурор от местната агенция ИСНА. Родената в САЩ 31-годишна иранка Роксана Сабери работи като журналист на свободна практика за “Би Би Си” и други медии. Тя бе арестувана през февруари и обвинена в това, че работи в Иран без налична прес акредитация, която да й позволява това.

Шпионажът в Иран може да бъде наказан само със смърт, така че ако Сабери бъде призната за виновна, то я чака най-тежкото наказание. От САЩ искат незабавно освобождаване на журналистката. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай